"Şaibe" iddiası!

 "Şaibe" iddiası!
12 Ekim 2018 Cuma 17:10

Yenihaber

Karadeniz Ereğli, Bartın ve Karabük Gazeteciler Cemiyetlerinin yöneticileri, 14 Ekim 2018 tarihinde yapılacak olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) seçimlerinde ortak hareket etme kararı aldıklarını duyurdu. Ancak, bu hareketin içerisinde Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti' nin yer almayacağı kaydedildi.

Haber Merkezi - Yaklaşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu seçimlerinde Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği’ne iddiaya göre yapılan antidemokratik uygulamalara karşı, TGF’ye bağlı olan Batı Karadeniz’de faaliyet gösteren gazeteci dernek ve cemiyetleri ‘tek bilek’ olmak için adım attıklarını bildirdiler.

Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı İ. Necati Günay, "Şaibe karışan TGF seçimlerinde, Ereğli Gazeteciler Derneği, Bartın Gazeteciler Cemiyeti ve Karabük Gazeteciler İletişim Derneği ortak hareket etme kararı aldık. Böylece şaibelerin üstesinden gelebiliriz" dedi.

Günay, Mevcut TGF yönetimine karşı ‘Değişim’ diyen ‘Tek Bilek’ kongre için gün saydıklarını sözlerine ekledi.  

Öte yandan, gazeteciler cemiyet ve dernek seçimlerinde ittifak yapan, çeşitli etkinlikleri de birlikte düzenleyen Ereğli Gazeteciler Derneği ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti arasında da soğuk rüzgarlar estiği, cemiyet ve dernek başkan ve yöneticilerinin aralarının açılarak anlaşmazlığı düştüğü için Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) yönetiminin ortak hareketin içerisinde yer almayacağı öğrenildi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz