Belediye sineması kültürel etkinliklerde kullanılacak

 Belediye sineması kültürel etkinliklerde kullanılacak
9 Nisan 2018 Pazartesi 17:55

İHA

Zonguldak'ta belediye sineması tekrar belediyeye iade edildi. Belediye tarafından tadilat yaptırılan sinema Mayıs ayının sonunda bitirilerek tiyatro, Türk halk müziği, Türk sanat müziği çalışmalarında ve çocukların sosyal kültürel etkinliklerinde kullanılacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, gazetecilere yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Zonguldak Belediye Sineması'nın ilimize kazandırılması ve ilgilidir. Belediye sinemasının şehre kazandırılması ile ilgili bu anlamda girişimlerimizi yapmıştık. Geri dönüşümü sağladık, sivil toplum örgütleri de bu konu üzerinde çok duruyorlar. Mayıs ayının sonuna kadar çalışmaları tamamlayıp tamamlamayı hedefliyoruz. Bu konuyla ilgili şifre talimatlarımızı verdik. İnşallah Belediye Sineması'nı Mayıs ayı sonunda etkinliklerimiz için kazandıracağız. 0 - 6 yaş grubundan yetişkinlere kadar eğitimler veriyoruz. Bu anlamda iyi bir kazanım oldu diye düşünüyorum. Tiyatrolarımız, Türk halk müziğimiz, Türk sanat müziğimiz çalışmaları ve çocukların sosyal kültürel etkinlikleri burada halka sunacağız.” 
Ardından Başkan Akdemir, Belediye Kültür Merkezi toplantı salonunda sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. Çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Belediye Sineması'nın içerisini gezerek yapılan çalışmaları yerinde incelediler. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz