BOLU'DA DEPREM!

BOLU'DA DEPREM!
8 Nisan 2018 Pazar 00:30

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Merkez üssü Bolu olan depremin büyüklüğü AFAD verilerine göre 4,7 / Kandilli Rasathanesi verilerine göre de, 4,9 olarak ölçüldü. Depremin geniş bir alanda hissedildiği, vatandaşların saatlerce sokaklarda ve araçlarında beklediği öğrenildi.

Deprem Dairesi Başkanlığı-AFAD verilerine göre, 8 Nisan Pazar, saat 00:16'da merkez üssü Bolu'nun Yeşilçele köyü olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı gerçekleşti. Salınım yerin yaklaşık 7 kilometre altında oluştu. Depremin Bolu, Düzce, Zonguldak ve Karabük ve ilçeleri olmak üzere çok geniş bir alanda hissedildiği, vatandaşların panikle dışarı çıktıkları öğrenilirken birkaç saat sonra yaşam normale döndü. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü verileri, Bolu-Yeşilçele merkezli depremin büyüklüğünü 4,9 olarak duyurdu. Kandilli depremin iç derinliğini yaklaşık 6 kilometre olarak verdi. Son gelen haberlere göre, panik dışında herhangi bir olumsuz durumun olmadığı kaydedilirken, vatandaşların sokaklarda ve araçlarında beklediği belirtiliyor. Saatler sonra evlerine döndükleri gözlemlendi. 

Sosyal medyada yer alan mesajlarda, depremin Karadeniz Ereğli, Alaplı ve Zonguldak'ın bazı kesimlerinde de ciddi şekilde hissedildiği ifade ediliyor. Paylaşımlarda sarsıntının, İstanbul'un Anadolu yakası, Sakarya ve Ankara'nın kuzeyinde de hissedildiği paylaşımlarda yer aldı.

Zonguldak, Düzce ve Bolu'da sokağa çıkan binlerce vatandaş evlerine dönmeye başladı. Hafif sarsıntılar Bolu çevrelerinde sürüyor.

ARTÇI ŞOKLAR...

Deprem Dairesi Başkanlığı verileribazında, OO:16'da meydana gelen orta büyüklük kapasitesinde salınımın ardından,  Bolu ve Düzce çevrelerinde saat 01:02'ye kadar büyüklüğü 1,3 ila 2,8 arasında değişen 6 adet artçı sarsıntı kaydedildi. 

Jeologlar, artçı sarsıntıların normal olduğunu, birkaç gün sürebileceğini açıklıyorlar.

Bu arada, 28 Mart 2018 tarihinde de Düzce’de en büyüğü 3,6 olan 4 hafif sarsıntı gerçekleşmişti. 

 

                                                          

 

Yorumlar
  • Çağatay
    8 Nisan 2018 Pazar 01:27

    ARKASI GELİRMİ Kİ GEÇENDE BOLU DA OLMUŞTUU MİLLET PANİKTE

  • Uğurby
    8 Nisan 2018 Pazar 00:41

    Ankara Kayaş tan ben bile hissettim. Baya sallandık. Geçmiş olsun Allah beterinden esirgesin.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz