CAMİ HOCASI GÖNÜLLÜ OKUMA YAZMA ÖĞRETİYOR

CAMİ HOCASI GÖNÜLLÜ OKUMA YAZMA ÖĞRETİYOR
17 Nisan 2018 Salı 15:50

Yenihaber

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde imamlık yapan 35 yaşındaki Erkin Kayar, rahatsızlığı nedeniyle okuma yazma kurslarına katılamayan yaşlı kadının evine giderek gönüllü eğitmenlik yapıyor.

İlçeye bağlı İsafakılı köyü Bekaroğlu Camisi'nde 6 yıldır imam hatiplik görevini sürdüren Kayar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında, gönüllü eğitici olmaya karar verdi.

Köyde rahatsızlığı nedeniyle okuma yazma kursuna katılamayan 65 yaşındaki Şehriban Kılıç'ın evine giderek okuma yazma sürecine katkı sağlayan Kayar, bu yönde talepte bulunan vatandaşlara destek olmayı kendisine vazife görüyor.

"Destek olabiliyorsam ne mutlu bana"

Kayar, yaptığı açıklamada, okuma yazma seferberliğine destek olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Elinden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalıştığını belirten Kayar, "Köyde imam olarak görev yapmaktayım. Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında ilçemizde ve köyümüzde okuma yazma kursu açıldı. Biz de köyümüzde okuma yazma bilmeyenleri tespit ederek okuma yazma kursu açtırdık." dedi.

Kayar, kursa katılmak isteyen ancak sağlık nedenlerinden dolayı yürüyemeyen Kılıç'a yardımcı olmak istediğini anlatarak, "Kamu Yönetimi ve İlahiyat Fakültesi mezunu olduğum için Halk Eğitim Müdürlüğünce bana evde okuma yazma kursu verebilecek düzeyde olduğum söylendi. Ben de gönüllü olarak Şehriban teyzemize okuma yazma öğretmeye başladım. Haftada 3 gün ikindi namazının ardından okuma yazma öğretiyorum. Okuma yazma seferberliğine destek olabiliyorsam ne mutlu bana. Köyümüzde kursa gidemeyen diğer yaşlılarımız da okuma yazma öğrenmek istediklerini söylediler. İnşallah onlara da öğreteceğim." diye konuştu.

"Kurs açılacağını duyunca çok gitmek istedim"

Kılıç da okuma yazmayı öğrenmeyi çok istediğini dile getirdi.

Küçükken bahçe işleri nedeniyle babasının kendisini okutmadığını söyleyen Kılıç, "Ayağımdan rahatsız olduğum için yürüme güçlüğü çekiyorum. Köyde okuma yazma kursu açılacağını duyunca çok gitmek istedim ama evden çıkamıyordum. Köyümüzün imamına söyleyince o da gönüllü olarak kurs verebileceğini söyledi. Onun sayesinde okuma yazma öğreniyorum." ifadelerini kullandı.

Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Keskin, ise, Şu ana kadar 300 kursiyerimize okuma yazma öğretiyoruz. Şehriban teyzemiz de rahatsızlığı nedeniyle evinden ayrılamadığını öğrenince köyün din görevlisi erkin hocaya görüşerek teyzemize gönüllü olarak okuma yazma öğretmeye başladı." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik de Kılıç'ın yürüyemediği için okuma yazma kursuna katılamadığını, Kayar'ın yardımcı olacağı kendisine iletildiğinde de durumu memnuniyetle karşıladığını anlattı.

Yorumlar
  • Mustafa Kılıç
    23 Nisan 2018 Pazartesi 05:50

    Selami kardeş topluma insanlara faydalı bir iş yaparken reklam olsun diye yapılmaz. Yapanlar illaki vardır. Reklam etiketi yapıştırmak yanlış. O zaman haberciler yapılan işlerle alakalı hiç bir haber yazmasınlar hiçbir haber yapmasınlar mı diyelim. Haber hocamızın faaliyetini duymuş haber yapmış. Sizde faydalı bir iş yapım sizinde haberinizi yapsınlar.

  • selami imamoğlu
    17 Nisan 2018 Salı 16:33

    reklamdan başka bişey değil ali erbaş ona şimdi madalya takar allah rıza içi,n yap yapacağını reklam olsun diya değil

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz