Hafta sonu planınızı bu habere göre yapın

Hafta sonu planınızı bu habere göre yapın
12 Temmuz 2018 Perşembe 17:08

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Yazın en sıcak ve bunaltıcı günlerinin yaşandığı bugünlerde meteorolojiden sağanak yağış uyarısı geldi.

Haber Merkezi -  Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) verilerine göre, yurdun büyük bölümünde mevsim normalleri ve yer yer üzerinde seyreden sıcaklıkların hafta sonu kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanak geçişleri ile birlikte birkaç derece azalacağı açıklandı.

14-15 Temmuz (Cumartesi-Pazar) Marmara’nın kuzey ve doğusu, Karadeniz geneli ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve zamanlar orta kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor. Yer yer etkili olması beklenen yağışların Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde (Samsun'un doğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) kuvvetli ve çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu kesimlerde metrekareye 100 kg. ın üzerinde yağış düşebileceği belirtildi.

Diğer kesimlerde ise sağanakların hafif ve orta şiddette olması beklenmektedir. Ancak, meteoroloji yetkilileri anlık uyarılarında takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

16 Temmuz 2018 Pazartesi’ye kadar etkili olması beklenen yağışlı sistemin neden olabileceği ani sel- su baskını - sel - yıldırım - heyelan - ulaşımda aksamalara karşı uyarı yapıldı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz