İNGİLİZLER ALAPLI'YI ÇOK SEVDİ…

İNGİLİZLER ALAPLI'YI ÇOK SEVDİ…
12 Ocak 2018 Cuma 16:30

Fedai KAÇAR

İngiliz Manchester’dan bir araştırma görevi için Türkiye’ye gelen İngiliz akademisyenler Alaplı’ya ve balığına hayran kaldılar.

İngiliz Manchester’dan bir araştırma görevi için Türkiye’ye gelen İngiliz akademisyenler Alaplı’ya ve balığına hayran kaldılar. Düzce Üniversitesi Makine Mühendisliği Dekanlığının daveti üzerine Ülkemize gelen İlginiz Profesör Andrew Weightman ile diğer akademisyenlerin öğle yemeği için tercihi Alaplı ilçesinin meşhur balıkçısı Erdoğan balıkçılık oldu.

Düzce Üniversitesi Makine Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.İlyas Uygur’un rehberliğinde ilçeye gelen İngiliz profesörler Alaplı’yı çok sevdiklerini belirterek, her fırsat buldukların da geleceklerini ifade ettiler.

Dekan Uygur ayrıca; “İngiliz Manchester’dan üniversitenize ziyaret için gelmişlerdi. Öyle onunca ben zaten sürekli Alaplı’ya gidip geliyorum. Mekan sahibi Aydın beyi de çok iyi tanıyorum. Alaplı’yı seviyoruz ve buraya gelip balık yemek istedik. Misafirleriz de buraya hayran kaldı. Hava kötü ama onun haricinde her şey çok güzel. Misafirlerimizi her fırsat bulduğumuzda getiriyoruz. Her şey için çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Burada Alaplı ve balığının tadını çıkaran İngiliz Akademisyenler Alaplı’ya ve balığına hayran kalırken, bir süre ilçede gezdikten sonra Düzce’deki Araştırmalarına devam etmek üzere Alaplı’dan ayrıldılar. Türkiye’ye geldiklerinde sık sık Alaplı’ya geleceklerini söyleyen Akademisyenler, doğasıyla, deniziyle Alaplı şirin ve güzel bir yer. Burada yaşayan insanlar gerçekten çok şanslı.” dediler.

Ziyaretlerinden dolayı çok memnun kaldıklarını belirten Erdoğan Balıkçılığın sahibi Aydın Erdoğan ise; “Sağolsun sayın dekanımız Uygur bey devamlı gelip ve giderler. Bugünde misafirlerini ağırlamaktan büyük onur ve şeref duyduk. Alaplımız gerçekten görülmeye ve yaşanmaya değer bir ilçe. Çevre il ve ilçelerden ilçemize balık yemek için gelen misafirlerimiz oluyor. Onları en güzel şekilde ağırlamak bizlerin asil görevidir.”dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz