Posbıyık, mal varlığını açıkladı

Posbıyık, mal varlığını açıkladı
3 Ekim 2018 Çarşamba 20:00

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Karadeniz Ereğli önceki dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 3 Ekim 2018 Çarşamba günü, mal varlığını konusunda açıklama yaparak, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Haber Merkezi - Karadeniz Ereğli önceki dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 3 Ekim Çarşamba günü, CHP İlçe Teşkilatı önünde yaptığı konuşmada, 30 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına talip olduğunu açıkladı.

Bazı muhalifler tarafından mal varlığı üzerinden karalama kampanyaları yürütüldüğünü öne süren Posbıyık, iddiaların hiç birinin aslı lmadığına diğinerek şöyle devam etti:

“Uzun yıllar belediye başkanlığı yaptım. Bu işin onurunu yaşadım. Sıkıntılarını gördüm, mahkemelerini, tehditleri yaşadım. Koruma polisleri ile gezdiğim günleri çok iyi hatırlıyorum. Arabama, evime kurşun atıldığı günleri çok iyi hatırlıyorum. Geceleri evime telefon edilip, tehdit edildiğim günlerde sanki dün gibi hatırımda… Çok şükür, 2014’ten itibaren bu tehditler yok. Nedeni ise, seçimi kaybetmem. Seçim kaybı için kimseyi suçlamıyorum. Lider olarak bunun tek suçlusu Halil Posbıyık’tır.

2014’ten beri çok rahat bir hayatım var. Torunlarla geziyoruz. Sokaklarda sizlerin sevgisinden dolaşamıyorum. 10 dakikalık yolu bir buçuk saatte gidiyorum. Sahilde gezerken, teyzelerimiz geliyorlar. ‘Allah senden razı olsun, evi tıkılıp kalacaktık. Senin sayende geniş sahilde geziyoruz’ diyorlar. Herkes büyük iltifatlarda bulunuyor. Şükrediyorum. Benim için, çeşitli iddialarda bulunan dedikoducularda var. Beş senedir hiçbir sıfatım yok. Bir hatam varsa, polis gel der. Mahkeme olur. Ancak, dosyalarım olduğu iftiraları atılıyor. Hiçbir dosyam yok, hakkımda karar yok.

TOKİ'de 35 dairem olduğunu söylemişler. ‘Hastaneyi niye oraya yaptırdın?’ diye soruyorlar. Sağlık Bakanlığından gelen yetkililer buraya yapınmasını münasip gördüler. Ben Osmantepe’ ye yapılması kanaatindeydim. Asfalt yapıp, güzel şekilde yolu da yapacaktık. Hatta benim ananem, dedemden mevcut hastanenin yerinde yerler kaldığı öne sürülmüş. İddia ediyorum, Kışla’da dahil olmak üzere, 10 metre, 100 metrekare yerim varsa tapusunu kanıtlayan kişiye vermeye söz veriyorum. Başarılı insanları anca böyle saçma sapan iddialarla yıpratmaya çalışıyorlar. 

Yunanistan’da adada otelim olduğu, onlarca dairem olduğu, yerlerim olduğu söylenmiş. Mal varlığımı açıklıyorum, yazılı olarak ta açıklayacağım: Erdemir’de 20 sene çalıştım. Aynı zamanda,  Fen İşleri Müdürlüğü yaptım. Hiç durmadan çalıştım. Şuanda, Kestaneci Mahallesinde oturduğum ev, sahilde eşimin üzerine bir tane dükkan, İstanbul’da da bir apartman dairemiz var. Yirmi sene Demirçelik’te formenlik yapan birinin mal varlığı benimkilerinkini beşe katlayacağını tahmin ediyorum.

Rica ediyorum, hakkımda birşey duyuyorsanız ilk soracağınız kişi yine benim. Yerim belli, gelip açık açık  sorun. Kanıtlayamayacağım hiçbir şey yok."

Yorumlar
  • Rasim
    6 Ekim 2018 Cumartesi 15:30

    AHH BAŞKAN BİZDE ODA YOK ANCAK NORMAL YANİ ÖYLE ABARTILI DEĞİL

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz