Sarıoğlu, "Sıkıntı var, dile getiren yok"

Sarıoğlu, "Sıkıntı var, dile getiren yok"
9 Nisan 2018 Pazartesi 11:18

İHA

Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, emeklilerin sıkıntılarının dile getirilmesini ifade etti.

Tüm İşçi Emeklileri Dul Yetimleri Derneği Genel Merkez teşkilat Sekteri Mustafa Sarıoğlu, zaman zaman bölgeye gelerek emeklilerle, işçilerle sorunlar hakkında görüşerek sıkıntıları parlamento da görev yapan milletvekillerine ilettiklerini vurguladı.

Sarıoğlu, "25 yıl maden ocaklarında çalıştım. 45 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum. Parlamentoda bizleri temsil eden herkes kendi sınıfının mücadelesini veriyor. Emekliliğin sıkıntısını sorununu dile getiren kimse yok. Köylüleri mecliste konuşan yok. İşçilerle ilgili durum orada emekliler ilgili çalışılıyor gibi görünüyor ama yıllardır intibak yasamız çıkmadı. Ne zaman ki işçiler, emekliler, köylüler mecliste kendi konularını dile getirirler anca haklarımızı o zaman alırız. Örneğin köyde bulunan camimizde 7 aydır camimiz yok. Birçok yere sıkıntımızı ilettik ama çare bulunmuyor. Yani köylünün sıkıntısını köylüden başka kimse bilmiyor. Taban inilmiyor. Vekillerimize anlattığımız zaman yapacaklarını söylüyorlar ama ilgilenen yok. Parlamentoda bizi temsil edenler çabalıyor görünürler ama neticede ne emeklinin yasası çıkmış ne de emeklinin sağlık sorunları çözülmüş. Yani kısacası köylünün emeklinin sorunu ile ilgilenen yok. Biz emekliler olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ile görüşmek ve sıkıntılarımızı aktarmak istiyoruz. Köydeki sorunları yukarıdaki insanların üzeine sürekli atmakla bir yere varılmaz tabanda görev yapan ilgililer yetkililer köye gidip görecekler inceleyecekler. Hocamı yok bakacaklar, yol mu bakacaklar sorunumu çözümü için çare arayacaklar" diye ifade etti.Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz