EREĞLİ'YE YENİ YAPILAN PROJELTANITILDI

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, Öğretmenevi'nde düzenlenen AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, İl Başkanı Mustafa Çağlayan, ilçe yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyelerinin katıldığı basın toplantısında ilçede yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

EREĞLİ'YE YENİ YAPILAN PROJELTANITILDI

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, Öğretmenevi'nde düzenlenen AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, İl Başkanı Mustafa Çağlayan, ilçe yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyelerinin katıldığı basın toplantısında ilçede yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

EREĞLİ'YE YENİ YAPILAN PROJELTANITILDI
01 Ekim 2023 - 11:50

 

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Sezer, Öğretmenevi'nde düzenlenen AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, İl Başkanı Mustafa Çağlayan, ilçe yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyelerinin katıldığı basın toplantısında ilçede yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Sezer, özetle şunları söyledi:

 

HASTANE, HÜKÜMET KONAĞI, KAMPÜS, HAVUZ, YURT, CEZAEVİ

Ağız ve diş sağlığı hastanesi 3. Kat betonu dökülecek. 2 Ay sonuna ihale Kapsamındaki işler bitip teslim edilecek. Hükümet konağı ve emniyet binası temel döküm aşamasındadır. Fakülte binaları 4 bloktan oluşmaktadır. Üçüncü bloğun temelleri dökülmüş olup birinci kat döşemeleri yapılmış, ikinci blokta da ikinci kat döşemeleri dökülmüştür. Son bloğun temeli ekim ayı içerisinde dökülecektir. Kaba inşaatların yılsonuna kadar bitirilmesi planlanmıştır.  Özel eğitim kampüsü Türkiye genelinde Konya’dan sonra ikinci uygulanan proje olup; ana okulu, kapalı yüzme havuzu, yemekhane, konferans salonu, spor salonu ile çok bölmeli atölye, istirahat odaları ve 30 derslikli 1800m2 taban alanlı 3 kattan oluşan eğitim bloğunu içermektedir. 2024-2025 eğitim yılına hazır olması bekleniliyor. Gençlik merkezi havuz inşaatı yaklaşık bin metrekare taban alanlı olup betonarme kısmı tamamlanmış, çelik çatısı ve çatı kaplaması bitirilmiştir. Havuz izolasyonları başlamış durumdadır. Yılsonuna kadar bitirilmesi planlanmaktadır. KYK yurt binaları 500 kız 500 erkek olmak üzere 1000 öğrenci kapasiteli olup, gençlik ve spor bakanlığına arsa tahsisi yapılmış, imar ve tescil işlemleri bitirilmiş proje ve ihale aşamasına getirilmiştir.  Cezaevi projesi Süleyman beyler mevkiinde Yunuslu- Dedeler hudutları içerisinde 80 dönüm arsa tahsisi yapılmıştır.

 

GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA Kİ OKULLAR

İzmirlioğlu İlkokulu ihalesi yapıldı. ismet İnönü ilkokulu /ortaokulu ihaleye çıkıldı. Ormanlı İlkokulu ihaleye çıkıldı. Ereğli Lisesi ihaleye çıkıldı. Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasında olup bakanlıktan izin beklenmekte.  Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu proje çalışmaları devam ediyor. Karadeniz Ereğli Anadolu Lisesi güçlendirme çalışmaları başlamıştır.

 

YATIRIM PROGRAMINA ALINMASI TEKLİF EDİLEN OKULLAR

Ören ilkokulu ve ortaokulu bahçesine 4 derslik Ören Anaokulu bakanlıktan ihale izni istenildi. Belen Ana Okulu 4 derslik bakanlıktan ihale izni istenildi. Kırmacı Mahallesi’ne TOBB tarafından yapılması planlanan 8 derslikli bakanlıktan ihale izni istenildi. Ormanlı Anaokulu (Ormanlı Sarıkaya Köyü) bakanlıktan ihale izni istenildi. Fazlı Erdoğan bahçesine 4 derslik Sarıkorkmaz Ereğli Anaokulu bakanlıktan ihale izni istenildi. 4 derslikli Dağlıca İlkokulu zemin etüdü yapıldı İl Özel İdare Müdürlüğünce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ihale izni için yazılmıştır. Ömerli Mahallesinde sağlık alanından eğitim alanına dönüştürülen5000m2 arsa üzerine 1 adet anaokulunun ihalesi yapılmıştır. Kepez Mahallemize Sağlıklı Yaşam Merkezi birinci halesi alıcı bulmadığından ikinci ihalesi yapılacaktır.

 

BELDELERDE İCRAATLAR

Kandilli belde de kapalı spor salonu yapılması kararlaştırılmıştır. Kandilli varagel bölgesinde mesire alanı projesi devam etmektedir. Kandilli merkezde sağlık ocağı ve 112 merkezi ihalesi yapılacaktır. Ormanlı belde kapalı spor salonu inşaatı bitme aşamasında gelmiş olup yılsonuna bitirilmesi planlanmaktadır. Ormanlı dere ıslahı bitirilmiş olup kazanılan 7200m2 alan üzerinde millet bahçesi peyzaj çalışması devam etmekte olup sosyal tesis binası bitme aşamasındadır.

 

KALETEPE DEVREDİLDİ

Askeriyenin kullanımında olan Kaletepe arazisi Ereğli halkımızın hizmetine açılmak üzere ilgili bakanlıkça Ereğli belediyemize tahsis edilmiştir. TOKİ başkanlığı ilk evim-ilk arsam projeleri kapsamında hazineye ait olan 8 adet arsa üzerinde çalışmalarını yürütmektedir. Ereğli/Devrek karayolu, Ulaştırma Bakanımızın ziyaretinden sonra hızlandı. Yaraşlı Yörük ve Çaylıoğlu köprülerinin ihaleleri yapılmıştır…”

 

“KAMYON GARAJI” İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Sezer, ayrıca, AK Parti Ereğli Belediye Meclis üyelerini de tebrik ederek, “özelliklede 2019 seçimlerinden bu yana belediye meclisinde birlik ve bütünlük içerisinde hareket ederek şehir menfaatlerini en üst seviyede tutarak çalışan, son meclis toplantımızda belediye hizmet alanından ticari alana çevrilerek satışı gündeme getirilen kamyon garajının satışına tatilini ve şehirdışı programlarını bırakıp meclise tam katılım sağlayarak engel olan belediye meclis üyelerimize teşekkür eder şükranlarımı sunarım” diye konuştu.Sezer daha sonra beraberindekilerde ilçe de yapımı devam eden inşaatlarda incelemelerde bulundu.

Sezer daha sonra beraberindekilerde ilçe de yapımı devam eden inşaatlarda incelemelerde bulundu.

Bu haber 243 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum