POSBIYIK ADAYIM DEDİ...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık Kdz.Ereğli CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

POSBIYIK ADAYIM DEDİ...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık Kdz.Ereğli CHP İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

POSBIYIK ADAYIM DEDİ...
09 Ağustos 2019 - 20:39

Kdz. Ereğli CHP ilçe örgütü yönetimine Genel Merkez kararı ile kayyum atanmasının ardından yakında yapılacak olan seçim için aday adayları ortaya çıkmaya başlamıştı. Kamuoyunda aday açısından çok sesli bir seçim olacağı işaret edilirken bugün gündeme bomba gibi bir basın açıklama haberi düştü.
Neriman POSBIYIK’ın CHP ilçe örgütünde yaptığı aday açıklaması Ereğli gündemine oturdu. Neriman POSBIYIK’ın açıklaması şu şekilde;
“Değerli Partililer,
Değerli Basın Mensupları
Bu süreç Ereğli ve CHP için çok önemli.
Bu görevi, tarihi bir sorumluluk olarak görüyorum.
İki yıldır partimizin İlçe teşkilatında geldiği nokta hepimiz tarafından biliniyor.
Zor bir süreç, bu süreci atlatmak için sizin de desteğinize ihtiyacım var. Hep birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz, karar alma süreçlerinde birlikte olacağız.
Partimizin ilkeleri doğrultusunda açık, saydam ve denetlenebilir bir yönetim için adayım.
Hedefimiz önce partimiz olmalı. Bütün bölgeye örnek bir parti yönetimi oluşturmak zorundayız.
Bütün aday adaylarına saygı duyuyorum ama birlik beraberlik içinde olmamızın partimize ve Ereğli'ye yarar sağlayacağına inanıyorum. Ben elimi taşın altına koymaya hazırım. Bu süreçte partililerin desteğini bekliyorum.
Öncelikle parti içindeki kırgınlıkları ortadan kaldıracağım. Sevgi Barış Dostluk kenti diyoruz. Önce biz bunu partimizde başarmak zorundayız, başaracağız. Birbirimizi seveceğiz, dost olacağız, yoldaş olacağız.
Dünü değil bugünü ve yarını konuşacağız, geleceği inşa edeceğiz. Ereğlimizi konuşacağız. Partimizi büyütmek temel görevimiz olacak.
Partiyi büyüteceğiz.
Gençler, kadınlar, engelliler... Hep beraber sen, ben değil, biz olacağız.
Halkın partisi CHP tekrar halkla kucaklaşacak.
CHP, kendi içine kapanan değil, kapılarını bütün halka açan bir partiye dönüşecek.
Yani özüne dönecek.
Parti içi eğitim çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu bu süreçte daha iyi gördük. Bu konuda adımlar atmak zorundayız.
Sivil toplum kuruluşlarıyla el ele güç birliği içinde çalışacağız. Memleket meselesinde en öndeki parti biz olacağız . Gündemi belirleyen ve geleceği planlayan parti olacağız.
Demokrasiyi parti ilkeleri doğrultusunda yaşatacağız. Halkla birlikte halk için çalışmaya devam edeceğiz.
Sokağa, evlere, köylere, mahallelere, asıl önemlisi kalplere nüfuz edeceğiz.Gün birlik, beraberlik günüdür. Gün, çalışma günüdür. Gün, evlerin kapısını çalıp kalplere girme günüdür.Saygılarımla.”dedi.
 

Bu haber 834 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum